Şartlar ve Koşullar

Madde 1 – SÖZLESMENIN TARAFLARI
Is Bu Sözlesmenin Bir Taraftan;
SATICI:  OPS OTOMOTİV –  Aksaray mah. Namık Kemal Cad No: 17-Kırışoglu İş Hanı Kat:2 FATİH-İSTANBUL (volvo-yedekparca.com)
Email: Otoparcasitesi@hotmail.com
Diger Taraftan;
ALICI: Son Kullanici (Müsteri)

Madde 2: KONU
Isbu sözlesmenin konusu, ALICI`nin SATICI`ya ait volvo-yedekparca.com internet sitesinden elektronik ortamda siparis verdigi, sözlesmede bahsi geçen nitelikleri haiz, sözlesmenin madde 1.3 ve 1.4 te içerigi ve satis fiyati belirtilen ürünlerin satisi ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayili Tüketicilerin Korunmasi Hakkindaki Kanun ve Mesafeli Sözlesmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkinda Yönetmelik hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir. ALICI, satisa konu ürünlerin temel nitelikleri, satis fiyati, ödeme sekli, teslimat kosullari vs. satisa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakki konusunda bilgi sahibi oldugunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettigini ve sonrasinda ürünü siparis verdigini, isbu sözlesme hükümlerince kabul ve beyan eder. volvo-yedekparca.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve fatura isbu sözlesmenin ayrilmaz parçalaridir. Siparis gerçeklestigi anda ALICI bu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.

Madde 3: ÜRÜNÜN TESLIMI, SÖZLESMENIN IFA YERI VE TESLIM SEKLI Ürün, ALICI`nin talep etmis oldugu adrese kargo edilecektir.

Madde 4: TESLIMAT MASRAFLARI VE IFASI Teslimat masraflari ALICI`ya aittir. SATICI, web sitesinde, ilan ettigi rakamin üzerinde alisveris yapanlarin teslimat ücretinin kendisince karsilanacagini beyan etmisse, teslimat masrafi SATICI`ya aittir. Teslim aninda ALICI`nin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI`nin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun saticiya iade edilmesinden dolayi da olusan giderler deALICI ya aittir. Teslimat, stokun müsait olmasi ve ürün bedelinin SATICI`nin hesabina geçmesinden sonra en kisa sürede yapilir. SATICI, ürünü siparisinden itibaren 1(Bir) Hafta içinde teslim etme hakkina sahiptir, stok tükenmesi ve benzeri ticari imkânsizlik halleri, beklenmeyen haller, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali bir nüshasinin SATICI`ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICInin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

Madde 5: ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI ALICI, sözlesme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek ezik, kirik, ambalaji yirtilmis vb. hasarli ve ayipli ürünü kargo sirketinden teslim almayacaktir. Teslim alinan ürünün hasarsiz ve saglam oldugu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün özenle korunmasi borcu, ALICI ya aittir. Cayma hakki kullanilacaksa ürün kullanilmamalidir, fatura iade edilmelidir. Fatura asli gönderilmezse ALICI ya KDV ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürün teslimat bedeli Satici tarafindan karsilanir. Ürünün tesliminden sonra ALICI ya ait kredi kartinin ALICI nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusunun ürün bedelini Satici ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünü 3 (üç) gün içinde Saticiya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri ALICI ya aittir. Ayrica ALICIALICI`nin gösterdigi adrese ve bu adreste teslim sirasinda bulunan kisiye yapilan teslimatin, ALICI ya yapilmis teslimat sayilacagini kabul etmektedir.

Madde 6: SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI Satici, sözlesme konusu ürünü saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözlesme konusu ürün, ALICI dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden Satici sorumlu tutulamaz. SaticiALICI nin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü teslim aldigi veya sözlesmenin imzalandigi tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ürünü reddederek sözlesmeden cayma hakkinin var oldugunu ve cayma bildiriminin satici veya saglayiciya ulasmasi tarihinden itibaren ürünü geri almayi taahhüt etmektedir. Satici, cayma beyaninin kendisine ulasmasindan sonra 7 (yedi) gün içinde ürün bedelini, varsa kiymetli evraki iade eder. Ürünü 7 (yedi) gün içinde iade alir. Satici, hakli gerekçelerle, sözlesmedeki ifa süresi dolmadan ALICI ya esit kalite ve fiyatta ürünü tedarik edebilir.Satici ürünün teslimi ifasinin imkânsizlastigini düsünüyorsa, sözlesmenin ifa süresi dolmadan ALICI ya bildirir. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI`nin siparisi iptal etmesi halinde Ödenen bedel ve varsa belgeler 7(yedi) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerden, arizali veya bozuk olan ürünlar, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için Satici ya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri Satici tarafindan karsilanacaktir.

Madde 7: SÖZLESMEYE KONU ÜRÜNÜN ÖZELLIKLERI Ürünün Cinsi ve türü, Miktari, Marka/Modeli, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satis Bedeli volvo-yedekparca.com adli web sitesindeki ürünün tanitim sayfasinda yer alan bilgilerde ve isbu sözlesmenin ayrilmaz parçasi sayilan faturada belirtildigi gibidir. Satici teknik nedenlerden kaynaklanan fiyat güncelleme hatalarindan sorumlu degildir.

Madde 8: ÜRÜNÜN PESIN FIYATI Ürünün pesin fiyati fatura içeriginde mevcuttur.

Madde 9: VADELI FIYAT Ürünün satis fiyatina yapilan vadeye göre fiyati, fatura içeriginde mevcuttur.

Madde 10: FAIZ Alici nin, kredi karti ile ve taksitle alisveris yapmasi durumunda taksit sayisi 12`nin üzerinde olan alisverislerde aylik %1 vade farki uygulanarak satis fiyati belirlenmektedir. ALICI, çalistigi bankaya karsi 12. madde hükmünce sorumludur.

Madde 11: PESINAT TUTARI Ürünün pesinat tutari, fatura içeriginde mevcuttur.

Madde 12: ÖDEME PLANI Vadeli satislarin sadece Bankalara ait kredi kartlari ile yapilmasi nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasindaki kredi karti sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Taksitlendirme islemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasinda imzalamis bulunan sözlesmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi karti ödeme tarihi banka ile ALICI arasindaki sözlesme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrica bankanin gönderdigi hesap özetinden taksit sayisini ve ödemelerini takip edebilir.

Madde 13: CAYMA HAKKI ALICI, sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkinin kullanilmasi için ayni süre içindeSatici ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürün, 14. md. hükümleri çerçevesinde ve isbu sözlesmenin ayrilmaz parçasi olan ve volvo-yedekparca.com web sitesinde ALICI tarafindan kabul edilmis olan önbilgiler geregince, kullanilmamis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI ya teslim edilen ürüne iliskin fatura aslinin iadesi zorunludur. Cayma hakkina iliskin ihbarin ulasmasini takip eden 7(yedi) gün içinde ürün bedeli ALICI ya iade edilir ve 7 (yedi) günlük süre içinde ürün iade alinir. Fatura asli gönderilmezse, ALICI ya KDV ve varsa diger yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün, teslimat bedeliSatici tarafindan karsilanir.

Madde 14: TEMERRÜT HALI VE HUKUKI SONUÇLARI ALICI, kredi karti ile yapmis oldugu islemlerinde temerrüde düsmesi halinde kart sahibi bankanin kendisi ile yapmis oldugu kredi karti sözlesmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsi sorumlu olacaktir. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara basvurabilir; dogacak masraflari ve vekâlet ücretini ALICI dan talep edebilir ve her kosulda ALICI nin borcundan dolayi temerrüde düsmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasindan dolayi Satici nin olusan zarar ve ziyanini ödemeyi kabul eder.

Madde 15: YETKILI MAHKEME Isbu sözlesmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI nin ve Satici nin Yerlesim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri tüketici mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

Madde 16: YÜRÜRLÜK Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda ALICI is bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

<meta name=”google-site-verification” content=”7uhRxFn_0JhhTM-L_vGsmZuGZggK7mYod5z9U6DIsUI” />